Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX divadlo DRAMA Panoptikum Frankenstain vstáva z mŕtvych!

Panoptikum Frankenstain vstáva z mŕtvych!

E-mail
Hodnotenie: / 5
SlabotaPecka 

Nesmrteľná klasika ožíva v smrteľne zábavnom muzikáli! Panoptikum Frankenstain prináša nové spracovanie slávneho hororu, ku ktorému zložil hudbu Marián Čekovský a texty napísal Agda B. Pain. Nezdochýnajte doma a navšívte ihneď Dezorzovo Lútkové Divadlo! VIAC TU

 

V divadle hrôzy nuda nehrozí! Vitajte v Panoptiku Frankenstain!

Svetová premiéra prvého hororového muzikálu pre bábky


Dezorzovo Lútkové Divadlo
, jediné bábkové divadlo pre dospelých na  Slovensku, sa v novom hororovom muzikáli PANOPTIKUM FRANKENSTAIN inšpirovalo literárnou klasikou i čiernobielym filmom z raného obdobia kinematografie a opäť vdýchlo život nestarnúcej legende o veľkej láske, ktorá siaha až za hrob.

G. Dezorz / Agda B. Pain /M. Čekovský: PANOPTIKUM FRANKENSTAIN | hororový muzikálPo úspešnom dobrodružnom marionetovom muzikáli Sandokan – Tiger sa vracia a dobrodružnom zombie masakri Fantomas a Lovec zombíkov sa oceňovaná divadelná kompánia chopila nesmrteľného príbehu o obludnom experimente šialeného vedca Dr. Frankenstaina a spracovala ho so sebe vlastným čiernym humorom, šarmom a neošúchaným pátosom, ako aj veľkou úctou voči svetoznámej predlohe. Libreto bábkového muzikálu o večnej láske, neľudskom živote a ľudskej smrti napísal principál divadla a filmový režisér Gejza Dezorz, autorom srdcelomných textov je básnik a spisovateľ Agda Bavi Pain a hudbu skomponoval známy hudobník a skladateľ Marián Čekovský. Krásu drevených marionet spolu s výpravnou scénou pre divákov opäť vykúzlil dvorný scénograf Von Dubravay.

Majiteľ panoptika hrôzy, doktor cirkusových vied Frankenstain je na mizine. Jeho opozerané atrakcie a čísla už nepriťahujú žiadne publikum. A tak je jeho jedinou možnosťou priviesť na svet ďalšiu obludu, ktorou pritiahne do panoptika opäť zvedavé davy. Nový netvor Monster, skutočný prízrak zo zlých snov, je ako stvorený nato, aby splnil jeho pekelné plány a vytvoril dokonalý pár so slepou hypnotizérkou Miss Lilith Monaco. Šialený principál Frankenstain netuší, čo svojim neuváženým konaním spôsobí a jeho neľudské stvorenie znamená pre celý svet aj ľudstvo dosiaľ nepoznanú hrozbu… Milostný príbeh moderného Prométea a slepej krásky, do kosti predchnutý spaľujúcou láskou i mrazivou hrôzou, rozohráva v panoptiku príšer jedinečnú ľudskú tragédiu i večnú božskú komédiu, v ktorej sa snúbi krása s ošklivosťou, nebeská láska s pekelnou nenávisťou a vysoké umenie s poklesnutými popkultúrnymi žánrami, literárnou gotikou aj hlasnou jarmočnou atrakciou. Pozor! Deťom neprístupné!

PANOPTIKUM FRANKENSTAIN je v poradí už dvanástou premiérou Dezorzovho Lútkového Divadla a okrem známych slovenských hercov sa v ňom predstaví aj prvá ženská členka dosiaľ výhradne mužského ansámblu, nová lútková artistka Hera Turban! Svetová premiéra muzikálu s novým spracovaním slávneho hororu sa odohrala 18. decembra 2014 pred vypredaným hľadiskom Kabinetu Bábkového Umenia v Bratislave.

Inscenácia vznikla s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

GEJZA DEZORZ - AGDA B. PAIN - MARIÁN ČEKOVSKÝ
PANOPTIKUM FRANKENSTAIN
hororový muzikál

Starring: 
Alexander Maďar, Hera Turban, Kamil Kollárik, Marián Mitaš

Réžia: Gejza Dezorz
Dramaturgia: Santanelli
Scénografia a bábky: Von Dubravay
Libreto: Gejza Dezorz
Texty piesní: Agda Bavi Pain
Dialógy: Aladár Hrča, Christo Cap,
Hudba: Marian Čekovský
Korepetície: Alexander Maďar

 

DEZORZOVO LÚTKOVÉ DIVADLO
Kabinet Bábkového Umenia

YMCA - I. patro, Karpatská 2, Bratislava
Rezervácie: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.


Na predstaveniach si môžete zakúpiť originálne produkty a spomienkové predmety 
z licencovanej manufaktúry Dezorzovo Lútkové Divadlo!

Dezorzovo Lútkové Divadlo viac TU a TU
PROGRAM divadla TU | FOTO z predstavení TU
VIDEO
z predstavení na TVMeToo TV aMeToo TVMeToo TVMeToo TV

Dezorzovo Lútkové Divadlo - FANTOMAS a Lovec zombíkovDezorzovo Lútkové Divadlo - SANDOKAN - Tiger sa vraciaDezorzovo Lútkové Divadlo - LOVESTORY: Tragédia z Extazu Dezorzovo Lútkové Divadlo - Gašparkove šibalstvá (2010)Dezorzovo Lútkové Divadlo - Perun, hrom bezbožných abo POGROM SLÁVIA! (2008)Desperanduľa

 © Agda Bavi Pain .com 2014
© Dezolutky.com 2014