Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX poézia POETRY Pulz V4 na pultoch

Pulz V4 na pultoch

E-mail
Hodnotenie: / 13
SlabotaPecka 

Vychádza knižný zborník stredoeurópskych autorov Pulz Vyšehradskej štvorky. Na preklade do slovenčiny spolupracoval aj Aladár Hrča.

 

 

 

Kniha vychádza vo vydavateľstve Literarnyklub.sk a bola prvýkrát verejne predstavená na najväčšom slovenskom festivale Pohoda 2011.
Publicista a dramatik Aladár Hrča spolupracoval na prekladoch poľských autorov Romana Boryczka a Jakuba Kornhausera.

 

Čítaj viac tu a tu
Objednaj tu

 

 

Pulz Vyšehradskej štvorky

Prvý ročník medzinárodného literárneho projektu Pulz sa uskutočnil počas festivalu Pohoda 2011 v Trenčíne. V autorských čítaniach a besedách sa predstavilo vyše štyridsať spisovateľov zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Českej republiky.
V almanachu publikujeme tucet zahraničných autorov. Slovenské diela, ktoré odzneli v literárnych programoch Pulz V4. sú zastúpené len sčasti — slovenskí účinkujúci boli finalistami literárnych súťaží Poviedka 2010 Asseco Solution a Básne 2011 Asseco Solution a sú publikované v rovnomenných zborníkoch. Autori sú zoradení v abecednom poradí.
Organizátorom projektu je Literarnyklub.sk v spolupráci s pražským týždenníPkom Literární noviny, budapeštianskym vydavateľstvom Magyar napló a krakovskou univerzitou Universytet Jagiellonski. Generálnym partnerom je International Visegrad Fund. Projekt podporili: České centrum, Kultúrny inštitút Maďarskej republiky, Poľský inštitút a MKSR.

 

PULZ

© literarnyklub.sk 2011

© Agda Bavi Pain .com 2011