Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pôst ex post

E-mail
Hodnotenie: / 5
SlabotaPecka 

Pravda Sobotňajšie vydanie denníka Pravda prináša po hustej Veľkej noci nový pôstny stĺpček Agda B. Paina. Pôst do dna a na na ex post!

 

 

Pôst ex post

O pôste som už popísal kadečo, a to nie som žiadny dietológ ani vzdialený príbuzný mamky Pôstkovej. Marí sa mi však niečo o tom, že striedmosť a pôst nepatria u nás k vyhľadávaným artiklom a máločo zavážia tak pri výbere novej missky, ako aj prezidenta. Pokiaľ nie je reč o zdraví, chudnutí alebo Veľkej noci, podobné témy s radosťou prenechávame povolanejším – vyšinutým čudákom ukrytým v kláštoroch alebo vycapeným na titulkách módnych časopisov, ale hlavne tým davom rekordmanov v hladujúcej Afrike.

Agda Bavi Pain | Pôst ex post - stĺpček pre denník Pravda 14. apr 2012 Štíhla línia symbolizuje na dvoch póloch sveta úplne protipólne hodnoty – výsady vyvolených aj nedobrovoľnú žobrotu. Na zdravie sotva, skôr na spásu duše sa postili aj naši predkovia, či už to bolo stredoveké panstvo s mastným hubami od prepečenej diviny, alebo chudáci hltajúci šupky plesnivej švábky. Počujem svojich priateľov a známych hádať sa v bare za plným stolom, kto sa v čom postí. Sú to preteky. Zrazu všetci nepijú, nehrešia, nehulia, neodvrávajú, nejedia mäso atď. atď. Nemám si s kým pripiť, od koho odpáliť, prefúknuť fajočku mieru.

(pokračovanie)...

Agdov podpis

Čítaj viac tu a tu a tu

 


© Agda Bavi Pain .com 2012
© PEREX 2012