Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX divadlo DRAMA Bohatým bral a chudobných žral!

Bohatým bral a chudobných žral!

E-mail
Hodnotenie: / 12
SlabotaPecka 

Vianoce máme na háku! Príďte si užiť verejnú popravu a slávne zlodejstvá nášho najväčšieho národného hrdinu. Ozajstná pravda o nesmrteľnej legende bude odhalená 17. decembra na premiére hry JÁN OŠÍK, ktorú pre Dezorzovo Lútkové Divadlo napísal Agda Bavi Pain. VIAC TU

 

Bohatým bral a chudobných žral! Ján Ošík útočí

Horúca divadelná novinka vyvracia národný mýtus


Je vám pravda ukradnutá? Už nebude. Najväčšie národné zlodejstvá a lúpeže tisícročia vám odhalí nová dobrodružná hra, ktorú v premiére uvádza Dezorzovo Lútkové Divadlo, jediné bábkové divadlo pre dospelých na Slovensku. 

Ján Ošík Výpravný marionetový eastern JÁN OŠÍK oprašuje najznámejšiu ľudovú legendu a spod nánosov času prináša do svetla reflektorov hrdinu, aký tu ešte naozaj nebol. Pred očami divákov ožíva starobylý príbeh na pozadí reálnych historických kulís, ktoré šokujúco odkrývajú pravé meno, ako aj všetky dosiaľ utajované fakty o skutočnej identite nášho národného hrdinu. Najslávnejší slovenský zbojník a ochranca chudobných je jednoznačným dôkazom, ako málo o svojich dejinách vieme.

Jedinečný divadelný súbor, ktorý získal množstvo ocenení doma aj v zahraničí, tak ako každý rok predstaví publiku tradične v predvianočnom čase svoju horúcu svoju novinku a s ňou aj tradične bohatú nádielku napätia, zlovestného dobrodružstva i neľahkej erotiky. Nešetrí pritom svojim povestným čiernym humorom a politicky nekorektnou satirou, a príznačne tak reflektuje súčasnosť a čoraz populárnejšie konšpirácie či pokrivené predstavy o našich národných dejinách. 
Hru pre divadlo napísal spisovateľ Agda Bavi Pain podľa svojho pôvodného námetu a smrtiace akcie s nesmrteľným príbehom na divadelných doskách uviedol opäť do života režisér a principál divadla Gejza Dezorz. Hudbu skomponoval známy hudobník a skladateľ Stroon a monumentálnu scénu vytvoril dvorný scénograf Von Dubravay. V úlohách nadnárodného zbojníka, jeho milej Aničky Ostroľudskej, hôrnych banditov a bohazbojníkov Szurowcza, Loktismradu, Kukuru a ďalších sa predstaví komando populárnych slovenských hercov Kamil Kollárik, Alexander Maďar, Marián Mitaš a Hera Turban.

Po dobrodružnom zombie masakri Fantomas a Lovec zombíkov, úspešných muzikáloch Sandokan – Tiger sa vracia a Panoptikum Frankenstain s hudbou Mariána Čekovského a textami Agda Bavi Paina sa Dezorzovo Lútkové Divadlo vracia na scénu s predstavením, ktoré v sebe spája tradíciu a klasiku s horúcou súčasnosťou a populárne subkultúrne žánre s vysokým umením. Folklórny rebel Ján Ošík, revolucionár s uhrančivosťou proroka rozohráva svoj príbeh v súkolesí histórie a pazúrov kniežaťa Rakwoczyho, vládcu Stredoslovenska, ktorý pije krv svojmu ľudu, a svoju krutú daň si žiadajú aj vyššie mocnosti, cisár Marián Terezín XIV. a jeho úhlavný nepriateľ sultán Hladimír Rusofilovič Tupin, vládca Grosmanskej ríše a vodca výbojných Turkotatárov a Kokotomanov. Náš najväčší národný zbojník, záhadná a tajomstvami opradená postava našich dejín, ako aj dlho očakávaný spasiteľ a osloboditeľ prostého pracujúceho ľudu, ožíva v novej hre ako netradične rozorvaný hrdina, bdejúci nad krajšími začiatkami rovnako ako nad svojim tragickým koncom. Predstavuje publiku pravý opak zbožšťovaného ľudového idolu a súčasne tak odkrýva pred svetom odvrátenú tvár nášho národného mýtu, ktorá nevyzerá nijak láskavo. O to väčšiu zábavu divákom prináša.

Ján Ošík je trinástou pôvodnou hrou Dezorzovho Lútkového Divadla a na scéne Kabinetu bábkového umenia v bratislavskej Ymce sa divákom v premiére prvýkrát predstaví vo štvrtok 17. decembra 2015. Inscenácia vznikla s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


VIAC TU || + sekcia DIVADLO/DRAMA

Dezorzovo Lútkové Divadlo Vás pozýva
na premiéru do Kabinetu bábkového umenia

 

AGDA B. PAIN
JÁN OŠÍK
marionetový western

Lútkoví artisti: 
Kamil Kollárik, Alexander Maďar,
Hera Turban, Marián Mitaš


Réžia: Gejza Dezorz
Scenár: Agda Bavi Pain
Scénografia a bábky: Von Dubravay
Dramaturgia: Vilo Santanelli 
Hudba: Stroon


štvrtok 17. 12. 2015 o 20.00
Rezervácie: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
BILET: 7 €

DEZORZOVO LÚTKOVÉ DIVADLO
Kabinet Bábkového Umenia

YMCA - I. patro, Karpatská 2, Bratislava

POZOR! DEŤOM NEPRÍSTUPNÉ!


Na predstaveniach si môžete zakúpiť originálne produkty a spomienkové predmety 
z licencovanej manufaktúry Dezorzovo Lútkové Divadlo!

Dezorzovo Lútkové Divadlo viac TU a TU
PROGRAM divadla TU | FOTO z predstavení TU
VIDEO
z predstavení na TVMeToo TV aMeToo TVMeToo TVMeToo TV

Dezorzovo Lútkové Divadlo - PANOPTIKUM FRANKENSTAIN Dezorzovo Lútkové Divadlo - FANTOMAS a Lovec zombíkovDezorzovo Lútkové Divadlo - SANDOKAN - Tiger sa vraciaDezorzovo Lútkové Divadlo - LOVESTORY: Tragédia z Extazu Dezorzovo Lútkové Divadlo - Gašparkove šibalstvá (2010)Dezorzovo Lútkové Divadlo - Perun, hrom bezbožných abo POGROM SLÁVIA! (2008)Desperanduľa

 

agda b. pain  | EURÖPAIN
european tour
2014-15


MORE LOVE ČAJKY | OFFICIAL WEBSITE
EUROPAIN teaser banner© Agda Bavi Pain .com 2015
© Dezolutky.com 2015